Chcesz lepiej zarządzać swoją firmą i dać jej szansę na dynamiczny rozwój w zmieniających się warunkach rynkowych? Nie wahaj się korzystać z pomocy ekspertów! Usługi z zakresu controllingu to sposób na poprawę działania Twojego przedsiębiorstwa pod wieloma aspektami.

To optymalne rozwiązanie, jeśli chcesz wzmocnić takie obszary jak:

 • kierowanie, 
 • organizowanie,
 • analizowanie,
 • planowanie.

Controlling oznacza kompleksowe wsparcie i obejmuje swoim zasięgiem całą strukturę przedsiębiorstwa. To oznacza, że decydując się na takie rozwiązanie, wspierasz wszystkie procesy gospodarcze zachodzące w Twojej firmie.

Poznaj szczegóły!

Czym jest controlling?

Jest to proces strategicznego zarządzania firmą obejmujący wiele obszarów. Nie polega wyłącznie na samym kontrolowaniu procesów biznesowych. Jego działanie jest znacznie bardziej rozbudowane. To system metod i narzędzi, które możesz wykorzystać w swoim biznesie, by nadać mu właściwy kierunek oraz rozwinąć jego potencjał.

W każdej firmie usługa controllingu jest przeprowadzana na indywidualnych zasadach. Wynika to z tego, że nie ma dwóch takich samych działalności gospodarczych. Każda z nich jest inna i każda wymaga kompleksowego wsparcia w nieco innych obszarach.

Controlling może dotyczyć obiegu dokumentów czy rachunkowości zarządczej. Może także skupiać się na procesie planowania i nakreślania wizji krótko- lub długotrwałego rozwoju. Zwykle obejmuje również tworzenie analiz i audytów, które pozwalają określić zakres korzystnych zmian.

Doradztwo w zakresie controllingu

Controlling może być:

 • narzędziem służącym do poszerzania wiedzy biznesowej zarządu firmy i jej pracowników,
 • narzędziem do prowadzenia marketingu relacyjnego, wspierającym kontakty z kontrahentami i potencjalnymi klientami,
 • metodą usprawniającą pracę konkretnego działu, jednak zawsze w odniesieniu do całej struktury firmy,
 • sposobem na zebranie danych niezbędnych do lepszego planowania strategicznego.

Controlling obejmuje różne działania, których zakres zawsze jest dopasowany do charakterystyki danego podmiotu gospodarczego. Tutaj nie ma miejsca na schematy — doradcy w zakresie controllingu zawsze dobierają metody działania do potrzeb klienta, z którym współpracują.

Kto skorzysta na doradztwie z zakresu controllingu?

Kompleksowe wsparcie polegające na doradztwie w zakresie controllingu to świetny wybór dla każdego przedsiębiorcy, który chce zoptymalizować działanie swojej firmy i generować wyższe zyski.

Dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości?

Jest to wskazane, ponieważ w wielu małych i średnich firmach nie ma wykwalifikowanej kadry, która potrafi czuwać nad przebiegiem wszystkich procesów biznesowych. To zrozumiałe — osoby prowadzące działalność gospodarczą skupiają się na tym, co potrafią najlepiej, czyli na produkowaniu, sprzedawaniu towarów lub świadczeniu usług.

Skomplikowane działania dotyczące budżetowania, planowania strategicznego czy optymalizacji podatkowej często są poza obszarem ich zainteresowań. Właśnie dlatego warto skorzystać z kompleksowego doradztwa w zakresie controllingu.

To usługa dla każdej firmy, niezależnie do wielkości i branży, w której działa. Mogą na tym skorzystać zarówno duże spółki, jak i podmioty z sektora MŚP. Dzięki temu Ty jako przedsiębiorca możesz skupić się na prowadzeniu biznesu zgodnie ze swoją wiedzą, a o prawidłowy przebieg procesów biznesowych zadbają wykwalifikowani eksperci.

Zyski z controllingu

Controlling — co możesz zyskać?

Jakie wymierne korzyści możesz odnieść, decydując się na taką usługę? Sprawdź!

 • Poprawisz efektywność działania firmy — zgromadzisz oszczędności, które możesz zainwestować w rozwój biznesu.
 • Ulepszysz rozdysponowanie kapitału i zwiększysz jego rotację, tam, gdzie jest to potrzebne — zmniejszysz koszty.
 • Poprawisz funkcjonowanie wszystkich działów firmy — będą ze sobą lepiej współdziałać, a obieg informacji stanie się sprawniejszy.
 • Sprawdzisz, jakie są mocne i słabe punkty Twojego biznesu — przeprowadzone analizy dostarczą Ci konkretnych danych, na bazie których możesz wprowadzić potrzebne zmiany.

Wciąż nie jesteś pewien, czy doradztwo w zakresie controllingu to usługa dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy, jak działamy w praktyce.