Jeśli planujesz zakup lub założenie spółki, we wniosku rejestracyjnym i innych dokumentach musisz podać adres siedziby takiego podmiotu. Jeśli nie dysponujesz nieruchomością, w której możesz założyć działalność gospodarczą, nie musisz jej kupować ani wynajmować (jeśli względy praktyczne tego nie wymagają).

Możesz skorzystać z usługi wirtualnego biura w Poznaniu w doskonałej lokalizacji – tuż przy centrum targowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Sprawdź, dlaczego warto się na to zdecydować.

Wirtualne biuro w Poznaniu — na czym polega taka usługa?

Wirtualne biuro to nowoczesna usługa, która może okazać się bardzo przydatna dla wielu przedsiębiorców – umożliwia outsourcing obsługi biurowej bez fizycznej obecności firmy w danym miejscu.

W praktyce pozwala to na oficjalne posługiwanie się konkretną lokalizacją – może ona występować jako adres rejestracyjny spółki we wszystkich dokumentach. Warto pamiętać, że bez wskazania siedziby takiego podmiotu gospodarczego, jego założenie jest niemożliwe.

Co więcej, decydując się na wirtualne biuro w prestiżowej lokalizacji w Poznaniu, możesz podkreślić status swojej firmy i zyskać uznanie potencjalnych klientów i kontrahentów.

Wirtualne biuro

Wirtualny adres dla spółki

Na skorzystanie z wirtualnego adresu bardzo często decydują się założyciele lub osoby, które kupiły gotową spółkę. W przypadku firm jednoosobowych istnieje możliwość zadeklarowania braku stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej. Spółki nie mogą skorzystać z takiego przywileju.

Taka forma prawna wymaga wskazania konkretnego adresu siedziby przedsiębiorstwa. Problem pojawia się w sytuacji, gdy rodzaj prowadzonej działalności nie wymaga wynajmowania lub zakupu nieruchomości. Ponoszenie kosztów najmu powierzchni biurowej tylko po to, by móc pomyślnie zarejestrować spółkę, jest nieopłacalne. Pomocna może się okazać usługa wirtualnego biura.

Tego typu usługa jest wielokrotnie tańsza niż „fizyczne” wynajmowanie pomieszczeń, a ułatwia przeprowadzenie wszystkich formalności związanych z rejestracją i prowadzeniem działalności gospodarczej w formie spółki.

Adres wirtualnego biura dla spółki – dlaczego warto skorzystać z tego typu usługi?

Wirtualne biuro w Poznaniu położone w atrakcyjnej lokalizacji, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, stanowi korzystną opcję dla spółek i nie tylko.

Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na taką usługę.

  1. Działasz w pełni legalnie. Korzystanie z wirtualnego adresu jest zgodne z prawem i żadne przepisy tego nie zabraniają. W oficjalnych dokumentach Twój adres nie różni się niczym od fizycznej lokalizacji siedziby firmy. Urzędnicy nie mają uprawnień (ani powodu), by sprawdzać, czy przedsiębiorstwo faktycznie prowadzi działalność we wskazanym miejscu.
  1. Oszczędzasz pieniądze. Wirtualne biuro kosztuje Cię dużo mniej niż najem lokalu. Jeśli nie prowadzisz działalności stacjonarnie, wynajęcie nawet niewielkiego biura byłoby stratą finansową. W ten sposób możesz jej uniknąć.
  1. Opłatę za wirtualny adres możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Wydatki na prowadzenie biura (niezależnie, czy jest ono „prawdziwe”, czy wirtualne) można odliczyć od podatku dochodowego.
  2. Zyskujesz adres, który jest prestiżowy. Lokalizacja Twojej spółki jest ważna nie tylko dla urzędników, ale przede wszystkim dla klientów i kontrahentów. Jeśli wybierzesz wirtualny adres w prestiżowej okolicy, możesz podnieść status swojej firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami. Chętnie wyjaśnimy Ci, w jaki sposób możesz skorzystać z wirtualnej siedziby spółki.