Sprzedaż biznesu wielokrotnie wiąże się z długim czasem oczekiwania na zainteresowanie ofertą. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów z Giełdy Spółek, którzy od lat zajmują się pośredniczeniem w transakcjach takich jak kupno i sprzedaż firmy. Dysponujemy wiedzą i niezbędnymi narzędziami do tego, by zapewnić Państwu skuteczną i możliwie jak najszybszą sprzedaż biznesu oraz bezpieczne i przejrzyste kupno spółki. Firmy na sprzedaż z oferty Giełdy Spółek to spółki które prowadzą biznes, podsiadają majątek, kontrakty, pracowników. Nasza platforma internetowa jest miejscem, w którym potrzeby sprzedających spotykają się z oczekiwaniami kupujących. Dbamy o to, by sprzedaż biznesu była odpowiednio przygotowana i zaplanowana, tak aby umożliwić kupującym szybkie znalezienie firmy na sprzedaż spełniającej oczekiwania nabywcy.

Sprzedaż biznesu – jak się do tego przygotować?

Sprzedaż firmy wymaga odpowiedniego przygotowania do procesu sprzedażowego. Rynek sprzedaży firm jest wymagający i trzeba wykazać się tu cierpliwośącią, dlatego odpowiednie podejście to niezbędny element dokonania efektywnej transakcji. Aby umożliwić kupującym znalezienie interesujących spółek, niezbędne jest stworzenie profesjonalnych ofert sprzedażowych. Przygotowanie do wystawienia skutecznej oferty wiąże się z podjęciem kilku kroków.

 • W pierwszej kolejności ustalamy profil potencjalnego nabywcy, który znacząco pomoże stworzyć dobrą ofertę mającą wpływ na sprzedaż firmy.
 • Kolejnym krokiem jest ustalenie wyjściowej ceny za firmę. Ważne, by cena była rozsądna oraz realna i nie odstraszała potencjalnych nabywców.
 • Ostatnim punktem jest stworzenie oferty sprzedażowej. Warto przy tym pamiętać, że klienci zapoznający się z ofertami kierują się zasadą pierwszego wrażenia. Jeśli więc Twoja oferta przykuje ich uwagę, masz szansę na szybką sprzedaż biznesu. Firmy na sprzedaż wystawiane na naszej platformie są unikalne i profesjonalnie opisywane. Oferty tworzymy wspólnie z właścicielami spółek na sprzedaż, bazując na faktach i zapewniając kupującym dostęp do konkretnych i wyczerpujących informacji.

Profil potencjalnego nabywcy

Ustalenie profilu potencjalnego nabywcy jest korzystne zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego spółkę. Sprzedaż firmy jest efektywna wtedy, gdy oczekiwania kupującego są zaspokojone przez ofertę osoby sprzedającej biznes. Profil potencjalnego nabywcy ustalamy, odpowiadając na kilka pytań:

 • Kto może być nabywcą?
 • Czego szuka osoba mogąca być zainteresowana zakupem mojej spółki?
 • Co mogę zaoferować nabywcy?

Odpowiedzenie sobie na te trzy podstawowe pytania znacząco ułatwia stworzenie oferty, a tym samym sprzedaż biznesu staje się coraz bardziej osiągalna. Firmy na sprzedaż znajdujące się w bazie Giełdy Spółek to zróżnicowane przedsiębiorstwa, dlatego profil potencjalnego nabywcy pomagamy ustalać indywidualnie. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, dokładnie sprawdzamy wszystkie firmy na sprzedaż, zapewniając naszym kupującym bezpieczeństwo. Osoba oferująca sprzedaż firmy jest więc zobowiązana do dostarczenia nam niezbędnych dokumentów, mających na celu potwierdzenie braku zaległości z podatkami i płatnościami.

Sprzedaż firmy – niezbędne dokumenty

Wszystkie firmy na sprzedaż znajdujące się na platformie gielda-spolek.pl są przez nas sprawdzane, a osoba oferująca sprzedaż biznesu jest zobowiązana do dostarczenia:

 • Opis działalności firmy,
 • Opis potencjału firmy: kontrakty, rynek zbytu, przewaga technologii nad konkurencją, itp.
 • Dokumenty sprawozdawcze za 2 ostatnie lata; (sprawozdania finansowe, CIT-8)
 • Umowa spoółki.

Osobom zainteresowanym zakupem firmy na sprzedaż zapewniamy bezpieczne transakcje w oparciu o dostarczone przez sprzedającego dokumenty z Urzędu Skarbowego i ZUS-u. Oprócz tego dysponujemy również raportem wywiadowni gospodarczej o spółce na sprzedaż, w tym o możliwości jej występowania w we wszystkich 4 Biurach Informacji Gospodarczej. Co więcej, nabywca spółki jest prawnie chroniony zapisem Kodeksu Spółek Handlowych art. 299, mówiącym o tym, że za zobowiązania przeterminowane odpowiada zarząd spółki.

Dlaczego warto sprzedać lub kupić firmę z Giełdą Spółek?

Giełda Spółek z o.o. już od 2003 roku wspiera wiedzą i doświadczeniem klientów planujących sprzedaż biznesu oraz wystawia na platformie internetowej sprawdzone firmy na sprzedaż. Jesteśmy profesjonalistami, którzy na co dzień zajmują się doradztwem obejmującym takie zagadnienia jak kupno i sprzedaż firmy. Pomagamy również naszym klientom dopełnić wszelkich formalności związanych ze sprzedażą oraz kupnem spółki i dbamy o to, by firmy na sprzedaż były widoczne i atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Nasza platforma sprzedaży firm umożliwia publikowanie ofert dostępnych online bez ograniczeń dla wszystkich osób, które szukają firmy na sprzedaż. Sprzedaż firmy z Giełdą Spółek wiąże się z wieloma zaletami:

  Znamy rynek sprzedaży firm i dysponujemy platformą chętnie odwiedzaną przez osoby szukające firmy na sprzedaż, codziennie odwiedza nas około 40 osób.
 • Przygotowujemy dokumentację niezbędną do sprzedaży biznesu i pomagamy dopełnić formalności związanych z zakupem spółki,
 • Umożliwiamy kontakt bezpośrednio w zainteresowanym transakcją,
 • Działamy dyskretnie i gwarantujemy poufny charakter współpracy,
 • Pomagamy w podejmowaniu decyzji i doradzamy najlepsze rozwiązania.